slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 3

Молодь Профспілки приймає участь в пікетуванні Уряду

2015_06_AkciyaProtesta.jpg

Федерація профспілок України повідомляє, що за результатами проведення пікетування Кабінету Міністрів України на підтримку Вимог профспілок щодо підвищення прожиткового мінімуму, повернення справедливих цін на газ, електроенергію, тарифи на житлово-комунальні послуги, проведення індексації грошових доходів громадян, повернення соціальних пільг, відміни оподаткування пенсій, виплати заборгованості із заробітних плат та інших вимог 27 травня 2015 року під стінами Уряду пройшов мітинг представників всеукраїнських профспілок, профоб'єднань м. Києва та Київської області.

Як перша реакція на Вимоги профспілок, Прем'єр-міністр України Яценюк А.П. на засіданні Уряду звернув увагу членів Кабінету Міністрів України на необхідність термінового вирішення питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації економіки та створення нових робочих місць. Доручено підготувати та внести ці питання на засідання Кабінету Міністрів, на яке запросити керівників облдержадміністрацій.
Враховуючи, що наступне пікетування Уряду відбудеться 3 і 10 червня ц.р., просимо 10 червня 2015 року з 10.00-12.30 години вас та інших представників молоді долучитися до участі у пікетуванні та надати пропозиції щодо кількості учасників.
Молодіжна рада ФПУ готує молодіжну делегацію для участі у пікеті 10 червня 2015 року, забезпечить банерами з проблемних питань молоді, підготує виступаючих.
Дані про учасників пікету (прізвище ім'я по батькові, місце роботи, посада, контактний телефон) просимо надати департаменту профспілкового руху та зв'язків з громадськими організаціями апарату ФПУ.

ЩО ВИМАГАЮТЬ ТРУДЯЩІ ВІД УРЯДУ ТА РОБОТОДАВЦІВ
Щоб захистити інтереси людей праці та покласти край антисоціальній політиці діючого Уряду і Профспілки вимушені вдатися до більш радикальних дій - вступити у колективний трудовий спір з Урядом і роботодавцями на національному рівні. Головними його причинами стало грубе, довготривале масштабне порушення Кабінетом Міністрів України та роботодавцями законодавчо визначених трудових прав та соціальних гарантій працівників.
Понад рік Уряд та об'єднання організацій роботодавців ухиляються від вирішення життєво важливих для працівників соціально-економічних проблем, соціального діалогу, ігнорують вимоги профспілок.
Спільний представницький орган профспілок відповідно до Конституції України та чинного законодавства, а також ратифікованих в Україні Конвенцій Міжнародної організації праці офіційно висунув ВИМОГИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ
ОСНОВНА ВИМОГА ПРОФСПІЛОК - СПРАВЕДЛИВІ ЦІНИ НА ГАЗ І ТАРИФИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, ПІДВИЩЕННЯ ЗАРОБІТНИХ ПЛАТ ТА ПЕНСІЙ
ПРОФСПІЛКИ ВИСТУПАЮТЬ ПРОТИ:
1."Безстрокової шокової терапії" Уряду без реальних соціально-економічних реформ.
2.Безправ'я людей у трудових відносинах, поширення нелегальної зайнятості.
3.Скорочення робочих місць, заморожування заробітних плат і пенсій.
4.Оподаткування та обмеження пенсій.
5.Економії бюджетних коштів виключно за рахунок працюючої людини, пенсіонерів і членів їх сімей.
6.Безконтрольної інфляції, підвищення цін на продукти першої необхідності, медикаменти в умовах падіння реальних доходів населення.
7.Позбавлення працівників і їх дітей санаторно-курортного лікування та оздоровлення, руйнації в цілому ефективно працюючої самоврядної системи соціального страхування.
8.Відсутності ефективного соціального діалогу і прийняття суспільно важливих рішень без врахування позиції профспілок.

ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ УКРАЇНИ ВИМАГАЮТЬ
1.Переглянути і встановити справедливі ціни на український газ і тарифи на комунальні послуги для населення.
2.Підвищити з 1 липня та 1 грудня 2015 року прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату на рівень фактичного прожиткового мінімуму, що вдвічі є вищим ніж офіційна величина.
3.Забезпечити до1липня2015 року проведення індексації грошових доходів населення на рівень інфляції 2014-2015 років, створення передумов рентабельної та престижної заробітної плати для найманих працівників.
4.Повністю повернути заборгованість із заробітної плати та компенсації працівникам за несвоєчасну оплату їх праці.
5.Забезпечити надійний державний контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, рішучих дій щодо подолання нелегальної зайнятості і «тіньової» виплати зарплати.
6.Законодавчого відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування працівників, оздоровлення дітей, внесення відповідних змін до бюджету Фонду соціального страхування.
7.Відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році.
8.Проведення ефективного соціального діалогу спрямованого на виконання Генеральної угоди.
Профспілки очікують вщ Кабміну, роботодавців, що вимоги профспілок знайдуть своє вирішення під час проведення примирних процедур в інтересах громадян України.
Закликаємо Уряд і роботодавців до конструктивного діалогу, спільного знаходження необхідного людям соціальних і економічних рішень, покращення їхнього життя вже сьогодні. Досягнення європейських стандартів життя, передусім у сфері зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного використання виробничого та трудового потенціалу країни.
«SТОР політиці дешевої робочої сили»,
«Ні- бідності і дискримінації праці!»,
«ТАК- повазі до людини праці»