Пленарне засідання Хмельницького обкому "Укрелектропрофспілки"

2017_12_plenarne1.JPG

25 жовтня 2017 року на базі Шепетівського району електричних мереж ПАТ «Хмельницькобленерго» проведено ІІ Пленарне засідання обкому профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України.

2017_12_plenarne2.JPG

В роботі засідання взяли участь голова Центрального комітету профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України Шишов Сергій Сергійович, директор з управління персоналом та юридичних питань ПАТ «Хмельницькобленерго» Пилипенко Андрій Олександрович.
Розглянуто стан правозахисної роботи в обласній організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України і завдання профспілкових організацій товариств, підприємств, управлінь щодо забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства; заслухано інформацію про роботу Молодіжної ради обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України та обговорено низку інших питань порядку денного.

2017_12_plenarne3.JPG

При розгляді основного питання – «Про стан правозахисної роботи в обласній організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України і завдання профспілкових організацій товариств, підприємств, управлінь щодо забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства» було відмічено, що пріоритетними напрямками діяльності обласної організації галузевої профспілки є соціально-економічний, правовий захист, забезпечення здорових і нешкідливих умов праці. Умови сьогодення вносять корективи в діяльність обкому профспілки. Протягом останніх років в регіоні спостерігається масовий виїзд людей працездатного віку в країни Євросоюзу. Основною причиною міграції працівників трудових колективів енергетики та електротехніки є: низький рівень заробітної плати, зростання цін на промислові товари, продукти харчування та інфляції. Перелік причин, що спонукають працівників до виїзду за кордон, можна значно продовжити. В сучасних умовах енергетика, підприємства електротехнічної промисловості Хмельниччини гостро потребують робітничих професійно підготовлених рук. Якщо сьогодні не зупинити відтік працівників, то завтра можуть виникнути негативні наслідки.

2017_12_plenarne4.JPG

Досить тривожна ситуація щодо збереження кадрового потенціалу в колективах відокремлених підрозділів ПАТ «Хмельницькобленерго».
Через низький рівень заробітної плати, порівняно з країнами Європи, райони електричних мереж залишають електромонтери, водії усіх категорій, трактористи та інші працівники виробничих професій і посад.
Члени обкому профспілки у своїх виступах констатували факти плинності кадрів. Наголошували, що, у випадку відсутності заходів щодо підвищення заробітної плати виробничому персоналу, це може привести до низки порушень в безперебійному забезпеченні споживачів електроенергією, що може спричинити соціальну напругу в регіоні.

2017_12_plenarne5.JPG

На запитання членів обкому профспілки відповіли Шишов С.С. – голова Центрального комітету Укрелектропрофспілки, Пилипенко А.О. – директор з управління персоналом та юридичних питань ПАТ «Хмельницькобленерго».
Окрім того, голова Центрального комітету Профспілки Шишов С.С. проінформував учасників Пленарного засідання про те, що на звернення голови об’єднаної організації профспілки ПАТ «Хмельницькобленерго» Макарова О.О. про ситуацію, яка склалася у колективі товариства направлені звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовка Д.В., і Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С.

2017_12_plenarne6.JPG
2017_12_plenarne7.JPG

Голова Молодіжної ради обласної організації Укрелектропрофспілки Андрій Чайка проінформував членів обкому профспілки про реалізацію Молодіжної політики Профспілки і надав інформацію про роботу Молодіжної ради обласного комітету профспілки, висловивши пропозиції щодо активізації роботи з молоддю в первинних профспілкових організаціях.
Учасники засідання також відвідали обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського в Шепетівці.

Л. Вільчинська
Голова Хмельницької обласної організації