Робота Запорізької обласної організації Укрелектропрофспілки з молоддю

2017_04_ZPPL1.JPG

Майбутні слюсарі, ремонтники та газозварники - все це учні Державного навчального закладу «Запорізького правобережного професійного ліцею».
04-05 квітня 2017 року в ліцеї вперше був проведений Чемпіонат престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ» за методикою міжнародної асоціації WorldSkills.

Організатори заходу орієнтувались на міжнародний досвід. Подібні конкурси у світі проходять більше 60 років. У Запоріжжі - вперше. Молодь перевірила свої знання та позмагалась за звання найкращого спеціаліста.
Активну участь у підготовці та проведенні заходу приймав профспілковий комітет первинної профспілкової організації ліцею на чолі з його головою Кошеленко Наталією Вікторівною, яка впевненно проводить в життя молодіжну політику і завжди підтримує всі її починання.
Чемпіонат проводився з компетенцій, що відповідають напрямкам підготовки кваліфікованих робітників в ліцеї, а саме:
• IT Software Solutions for Business (програмні рішення для бізнесу) – 4113 «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;
• Automobile Technology (ремонт та обслуговування легкових автомобілів) – 7241 «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»;
• Sheet Metal Technology (обробка листового металу) – 7233 «Слюсар-ремонтник»;
• Welding (зварювальні технології) – 7212 «Електрогазозварник»;
• Electronics (електроніка) – 7241.1 «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин».

2017_04_ZPPL2.jpg

З привітальними словами і побажаннями демонстрації професійних навиків та успіхів у змаганнях перед учнями ліцею виступили:
- Цвєтков В.П., директор ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»;
- Онода К.К., голова Дніпровської районної адміністрації м. Запоріжжя;
- Вітковська Н.В., заступник директора – начальник управління з питань розвитку освіти Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради;
- Ципріанова С.Г., головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
- Петерик С.М., заступник директора НМЦ ПТО у Запорізький області;
- Тишечко В.В., депутат міської ради, заступник управління кадрів ПАТ «Мотор Січ».
До проведення Чемпіонату залучились давні партнери ліцею - крупні підприємства міста: ПАТ «Запоріжтрансформатор», ПАТ «Мотор Січ», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», Bosh Auto Service у м. Запоріжжі, ТОВ «Плюс-сервіс».
Захід включав у себе два этапи - теоретичний та практичний. Теоретичний етап було проведено за допомогою комп’ютерного тестування у програмі My testX. На даному етапі проводилась оцінка знань учнів за компетенціями з професійно-теоретичної підготовки. Учні, що набрали від 50 % і більше правильних відповідей проходили на ІІ-й – практичний етап Чемпіонату.
У практичному етапі взяли участь 72 учня ліцею з І по ІІІ курс навчання.
Після двох годин виконання учнями практичного завдання, відповідно до критеріїв оцінювання, рішенням груп експертів з кожної компетенції були обрані кращі учні – чемпіони:
• з компетенції IT Software Solutions for Business (програмні рішення для бізнесу) – «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» – учень групи № 65 – Товщик Олексій;
• з компетенції Automobile Technology (ремонт та обслуговування легкових автомобілів) – «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів» – учень групи № 156 – Яндола Антон;
• з компетенції Sheet Metal Technology (обробка листового металу) – «Слюсар-ремонтник» – учень групи № 26 – Бєляєв Дмитро;
• з компетенції Welding (зварювальні технології) – «Електрогазозварник» – учень групи № 136 – Сіденко Віталій;
• з компетенції Electronics (електроніка) – «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин» – учень групи № 14 – Мотайло Ігор.

2017_04_ZPPL3.JPG

Всі переможці Чемпіонату відзначені грамотами та грошовою винагородою. Окрім цього, учні, що посіли перші місця отримали цінні подарунки професійної спрямованості та перші кубки Чемпіонату, які символізують започаткування традиційного щорічного проведення Чемпіонату престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ» та забезпечать урочистість і пам'ять перемог учнів гравіруванням прізвищ чемпіонів.