Шишову Сергію Сергійовичу 75 Років! Вітаємо з Ювілеєм!

2016_06_shishov.jpg

Сергію Сергійовичу Шишову, голові Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, виповнюється 75 років. Його пів вікова трудова біографія нерозривно пов’язана з історією та розвитком нашої країни.

З 1984 р. він очолює Укрелектропрофспілку. Профспілковий актив, колеги високо цінують його багаторічну активну роботу в профспілках, постійну турботу про захист соціально-економічних прав та інтересів спілчан. Свій ювілей Сергій Сергійович зустрічає на робочому місці та з великими планами. Адже попереду ще багато важливих справ!
Народився Сергій Шишов у селі Ново-Миколаївка Ново-Василівського району Запорізької області, напередодні Великої Вітчизняної війни – 31 травня 1941 р. Нелегке повоєнне дитинство вплинуло на формування особистості малого Сергія: той, хто пізнав недолю, завжди буде чуйним до інших. Крізь роки він проніс упевненість, що у будь-який час треба покладатися на власні сили, та віру у взаємовиручку і взаємну підтримку, як основи людського співіснування.
Після закінчення школи Сергій вступив до Шосткінського хіміко-технологічного технікуму. Свою трудову діяльність розпочав слюсарем на підприємстві Міністерства середнього машинобудування СРСР. Крок за кроком прокладаючи свою життєву дорогу, із 1970 по 1976 рр. Сергій Шишов працював на підприємстві Міністерства середнього машинобудування СРСР змінним інженером, начальником зміни. Підвищуючи свій професійний рівень, у 1970 р., без відриву від виробництва, він закінчив Томський політехнічний інститут за спеціальністю «Переробка ядерного палива».З 1976 р. працював на Чорнобильській АЕС начальником зміни, старшим інженером з експлуатації, заступником начальника хімічного цеху, головою профспілкового комітету, заступником директора Чорнобильської АЕС.
У грудні 1984 р. енергетики, члени Українського республіканського комітету профспілки робітників електростанцій та електротехнічної промисловості висловили довіру Сергію Шишову як людині відповідальній, грамотному фахівцю у питаннях захисту прав трудящих, обравши його головою комітету. На цій посаді працював до обрання головою Центрального комітету Укрелектропрофспілки у 1990 р. Він також був обраний головою Укрелектропрофспілки на з’їздах профспілки у 1990, 1995, 2000, 2005, 2010, 2015 рр. На цій посаді працює й донині.
Очолюючи Укрелектропрофспілку, Сергій Шишов прагнув працювати так, аби максимально допомагати працівникам у нелегкий час становлення ринкових відносин. В умовах складної соціально-економічної ситуації Укрелектропрофспілка усі свої зусилля концентрує на життєво-важливих питаннях захисту соціально-економічних і трудових прав та інтересів працівників енергетичної та електротехнічної галузей. Упродовж усієї профспілкової роботи Сергій Сергійович багато уваги приділяє проблемним питанням розвитку електроенергетики, бере активну участь в опрацюванні проектів законодавчих актів з питань стабілізації та розвитку електроенергетичного комплексу України, працює над удосконаленням тарифної політики в електроенергетиці та урегулюванням законодавства з питань пільг, компенсацій з оплати за електроенергію.
Сергій Шишов – член Президії та Ради Федерації профспілок України, член Колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, громадських рад при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України та Національної комісії з питань регулювання енергетики України, у складі яких веде активну громадську роботу.
Сергій Шишов має значний досвід виробничої та профспілкової діяльності, виважено та аргументовано підходить до вирішення проблем. Тому люди позитивно оцінюють діяльність Укрелектропрофспілки та висловлюють високу довіру її профлідеру. Це є головною оцінкою його праці. Як патріот галузі Сергій Шишов переконаний, що сила Укрелектропрофспілки – в її традиціях і що лише спільними зусиллями сторін соціального партнерства можна зробити галузь процвітаючою, а її працівників –заможними та щасливими.