slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 3

Участь у засіданні НКРЕКП

2010_10_NKREKP.jpg

Представники Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України від ПАТ «Черкасиобленерго» Голова первинної профспілкової організації Чорний О.Г., ДП «НЕК «Укренерго» Голова Ради профкомів Приходько О.М., експерт з питань економічного захисту і трудових відносин ЦК Профспілки Єнік Г.В. на чолі з Головою ЦК Профспілки Шишовим С.С. взяли участь у засіданні НКРЕКП.

Засіданні відбулося 11 жовтня 2019 року з питання «Про схвалення проекту рішення, що має ознаки регуляторного акта, - Постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 жовтня 2015 року № 2645» (щодо приведення Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та виробництво електричної енергії, у відповідність до Закону України «Про ринок електричної енергії».
У виступах учасників наради НКРЕКП прозвучало що, на сьогодні невирішеною проблемою в галузі є недостатній рівень оплати праці працівників, який є значно нижчим від провідних аналогічних енергетичних компаній закордонних сусідів, а також окремих провідних галузей в Україні. Навіть оплата некваліфікованих працівників, таких як вантажники, є вищою за оплату праці електромонтера, який має належний фаховий рівень. У енергетичних компаніях велика кількість незаповнених посад через недостатній рівень заробітних плат. Така ситуація з кадрами загрожує виконанню їх функцій у повному обсязі, що ставить під загрозу стале та надійне функціонування енергосистеми. Для того щоб запобігти масовому звільненню працівників енергетичної галузі, зберегти висококваліфіковані кадри та мати можливість постачати якісну електроенергію до споживачів і безаварійно провести осінньо-зимовий період 2019-2020 років, необхідно значно підвищити рівень середньої заробітної плати в енергопостачальних компаніяї України.
На пропозиції представників профспілок, членами НКРЕКП було прийнято рішення вивчити та обговорити запропоновані пропозиції щодо внесення змін та доповнень до проекту постанови на черговій нараді за участю представників від профспілок в т.ч. від Укрелектропрофспілки і повернутись до прийняття відповідного рішення в листопаді поточного року.