slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 3

Виправдати надії спілчан

2020_11_konferenceCK1.JPG

24 листопада 2020 року відбувся VII З'їзд Укрелектропрофспілки у м. Києві, Будинку профспілок на якому були підведені підсумки п’ятирічної діяльності галузевої Профспілки, її керівництва, виборних органів.

2020_11_konferenceCK2.JPG

Перед початком роботи З’їзду делегати вшанували пам’ять хвилиною мовчання голови Дніпропетровської територіальної організації Профспілки Євгена Бусурулова.
В роботі З’їзду взяли участь 97 делегатів зі 118 обраних, які працювали в онлайн-режимі, будучи присутніми у студіях обласних центрів України та центральній студії у Будинку профспілок в Києві.
Запрошеними та гостями З’їзду були заступники Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін та Євген Драп’ятий, колеги з Атомпрофспілки – Голова Профспілки Валерій Матов та його заступник Павло Прудніков, Директор з генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко та представник ДТЕК Енерго по зв’язкам з Профспілкою Андрій Перм’яков.
У звітній доповіді за період з 24.11.2015 року по 24.11.2020 року в.о. Голови Укрелектропрофспілки Олександр Давиденко зазначив, що діяльність ЦК Профспілки, територіальних та первинних профспілкових організацій проходила в непростій політичній ситуації в країні, складних соціально-економічних умовах фінансово-економічної кризи та епідемії коронавірусу в країні. Гострі та невідкладні питання у сфері виробництва, трудових відносин та оплати праці, підвищення життєвого рівня постійно розглядалися Центральним комітетом Профспілки, подавалися відповідні зауваження та пропозиції до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, профільним міністерствам та відомствам для вирішення на державному рівні.
За звітний період Профспілка продовжувала посилювати свій вплив на регулювання соціально-трудових відносин шляхом поглибленого соціального партнерства на рівні Міненерговугілля, Фонду державного майна України, Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» тощо.

2020_11_konferenceCK3.JPG
2020_11_konferenceCK4.JPG

Одночасно, відсутність соціального діалогу на рівні сторін Міжгалузевої угоди в машинобудуванні, відсутність організації об’єднання роботодавців не дали можливості налагодити дієве партнерство для ефективної співпраці в галузі.
Констатовано, що на значне зниження матеріального стану членів Профспілки суттєво вплинули високий рівень інфляції, курсова нестабільність валюти тощо. Вимагає поліпшення діяльність ЦК Профспілки, територіальних організацій шляхом вдосконалення організаційної структури, посилення внутрішньоспілкової роботи.
Співдоповідачем, заступником Голови Укрелектропрофспілки Миколою Кригіним було зроблено акцент на роботі підприємств електротехнічної промисловості за звітний період. Зокрема, було проаналізовано статистичні та аналітичні дані, які відслідковує Профспілка, були наведені конкретні приклади боротьби Профспілки за права трудящих на галузевих підприємствах. Зазначалося, що перед Укрелектропрофспілкою стоять нові виклики, зокрема підвищення ролі трудових колективів в приватизаційних процесах, перегляду та укладання нової Міжгалузевої угоди.
Голова Контрольно-ревізійної комісії ЦК Профспілки Олександр Молдованов доповів про роботу, яка була проведена Комісією за звітний період.
На З’їзді Укрелектропрофспілки було надано слово гостям заходу:
- Олександру Шубіну, заступнику Голови Федерації профспілок України, який привітав делегатів від імені Голови ФПУ Григорія Осового, проінформував присутніх про виклики перед профспілковим рухом країни, зробив акценти на завданнях найближчого часу, які стоять перед Федерацією;
- Сергію Куриленко, директору із генерації електроенергії ДТЕК Енерго, який зробив екскурс делегатам З’їзду до першопричин, очікувань та реалій впровадження ринку електричної енергії, ролі Компанії та профільного Міністерства в цьому напрямку, взаємодії між Компанією та Укрелектропрофспілкою.

2020_11_konferenceCK5.JPG
2020_11_konferenceCK6.JPG

В своїх виступах делегати З’їзду - Василь Гриньків, голова Івано-Франківської обласної ради Профспілки, Тетяна Папенко, голова Первинної профспілкової організації ПАТ «Волиньобленерго», Володимир Яремчук, голова Львівської обласної ради Профспілки, Людмила Максименко, голова Київського обласного комітету Профспілки проаналізували діяльність виборних органів та керівництва Профспілки за звітний період, висловили своє бачення ролі профспілкових організацій та її виборних органів на шляху побудови організаційно та фінансово сильної, неупередженої Укрелектропрофспілки.
Слово також було надано Заслуженому енергетику України, Заслуженому працівникові профспілок України, колишньому Голові Укрелектропрофспілки Сергію Шишову, який подякував за запрошення, побажав майбутньому керівництву Профспілки та її виборним органам, територіальним, первинним профорганізаціям, профспілковому активу – успіхів та згуртованості в роботі, з честю та гідністю захищати інтереси та трудові права людей праці. Присутні делегати, в свою чергу, також подякували Сергію Сергійовичу за багаторічну працю, вагомий внесок у розвиток Профспілки, а Олександр Шубін, від імені Президії Федерації профспілок України, вручив колишньому Голові ЦК Профспілки нагрудний знак «Профспілкова звитяга».
Творчою окрасою З’їзду Укрелектропрофспілки став виступ Андрія Перм’якова, представника ДТЕК Енерго по зв’язкам з Профспілкою, який резюмував захід власними поетичними рядками:
…Енергетик, віншуй вишиванку свою,
Щоби барви життя зі світанку
Зігрівали завжди нашу спільну сім’ю,
Бо єдина у нас вишиванка!
Тож VII З’їзд Укрелектропрофспілки дав задовільну оцінку роботі ЦК Профспілки за п’ятирічний період, затвердив звіт Контрольно-ревізійної комісії та Пріоритетні напрямки діяльності Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України на 2020-2025 роки.
Головою Укрелектропрофспілки було обрано Олександра Давиденка, його штатними заступниками обрано - Василя Кучинського, Володимира Нікітюка. Микола Кригін обраний заступником Голови ЦК Профспілки на громадських засадах з питань електротехніки.

2020_11_konferenceCK7.JPG
2020_11_konferenceCK8.JPG

З’їзд сформував кількісний та персональний склад виборних органів Укрелектропрофспілки, її комісій – Контрольно-ревізійної, Статутної, Мандатної.
Було розглянуто питання про делегатів на VIII З’їзд Федерації профспілок України, делеговано представників до складу Ради Федерації профспілок України, її Президії.
Завершальним питанням порядку денного З’їзду було питання змін та доповнень до Статуту Укрелектропрофспілки, які знайшли підтримку у делегатів.
На цьому робота VII З’їзду Укрелектропрофспілки була завершена та розпочато перше організаційне засідання новообраного Центрального комітету Профспілки з порядком денним про обрання членів Президії ЦК Профспілки та фінансових питань діяльності.
По завершенню першого пленарного засідання ЦК Профспілки, новообраний Голова Укрелектропрофспілки привітав членів виборного органу з початком плідної співпраці, подякував за вотум довіри та запевнив у серйозних намірах щодо виправдання надій спілчан.

Завідувач організаційним відділом
Харківської обласної організації Профспілки
Олександр Проскурня