slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 3

Заява Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України у зв’язку з подальшим наступом на соціальні права працівників

2014_10_ProfspilkaUA.jpg


ЗАЯВА
Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України у зв’язку з подальшим наступом на соціальні права працівників.

У цей складний для країни час ми с тривогою та болем зазначаємо, що у суспільстві продовжується наступ на Конституційні права та гарантії трудящих. Особливу тривогу викликає Програма Кабінету Міністрів України, презентована Верховній Раді України 12.12.2014 року, яка передбачає значне зниження соціальних гарантій для громадян України.
За останній період доходи населення країни скоротилися в 3 рази, зросла тіньова економіка, що призвело до абсурдної ситуації, коли з 22 мільйонів працездатних громадян лише 9 мільйонів - це легально зайняті працівники, які сплачують податки і наповнюють соціальні фонди.
Уже сьогодні державні соціальні гарантії - мінімальна зарплата та мінімальна пенсія - становлять менше 80 доларів, тобто не дотягує навіть до 3 доларів на день, при визначеному ООН рівні злиденності - 5 доларів.
На більшості підприємств електроенергетики та електротехніки скрутна фінансово-економічна ситуація, а номінальна заробітна плата не зростає або зростає темпами значно меншими, ніж рівень інфляції, який за 11 місяців поточного року зріс до 21,2%.
Нічим невиправданим є галопуючий ріст цін та тарифів на товари та послуги, що провокують двозначний рівень інфляції. Драматизм ситуації підсилюється тим, що зростання цін відбувається одночасно із зменшенням реальної заробітної плати для переважної більшості працівників, запровадженням режиму неповного робочого часу, та в умовах загрози суттєвого зростання безробіття.
Ми змушені заявити про те, що в черговий раз «антикризові» ініціативи Уряду розроблені із грубим порушенням законодавства України та Генеральної угоди, без участі соціальних партнерів, без урахування позиції профспілок.
Профспілка вимагає цивілізованого, європейського шляху формування державних рішень - невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, приступити до виведення з тіньового використання 4,5 мільйона неоформлених на роботу працівників, детінізації понад 200 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.
На наше переконання, такими заходами мають стати запровадження податку на багатство, розширення об’єктів оподаткування рентною платою, запровадження податку на дивіденди, запровадження податку з валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності країни, збільшення акцизів на шкідливі для здоров’я людини товари, застосування механізмів з протидії ухиленню сплати податків, продаж неефективного та збиткового державного майна.
Заявляємо, що «Укрелектропрофспілка» використає всі наявні в неї права та можливості для захисту спілчан - людей праці і залишає за собою право брати участь в акціях протесту з приводу радикальних методів влади ліквідації законодавчо закріплених прав та гарантій працівників.
За дорученням Центрального комітету Профспілки

Голова «Укрелектропрофспілки»
С. Шишов

18.12.2014 року

pdf Заява Центрального комітету Профспілки