Звернення до Голови НКРЕКП КРИВЕНКО О.О.

2019_10_CherkassyoblEnergo.jpg

Голові Національної комісії,
що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
О.О.Кривенко

Шановна Оксано Олександрівно!

Профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості України звертається до Вас, від імені працівників енергопостачальних компаній енергетичної галузі, членів профспілки, в т.ч. обласних організацій профспілки та первинних профспілкових організацій (в т.ч. первинної профспілкової організації ПАТ Черкасиобленерго), які надходять до ЦК профспілки у зв’язку із загостренням проблеми збереження висококваліфікованих працівників та запобігання їх масового працевлаштування на підприємства сусідніх країн з причини низького рівня заробітної плати, який не може забезпечити належний соціальний захист працівників товариств.

Для того, щоб запобігти масовому звільненню працівників енергетичної галузі, зберегти висококваліфіковані кадри та мати можливість постачати якісну електроенергію до споживачів і безаварійно провести осінньо-зимовий період 2019-2020р.р., необхідно підвищити рівень їх середньої заробітної плати в енергопостачальних компаніях України до 20 000 грн.
Як приклад для порівняння: розрахункова середньомісячна заробітна плата електромонтера IV групи ПАТ «Черкасиобленерго» складає 7982 грн., контролера енергонагляду III групи 7065 грн. На той час, як працівники- енергетики на приватних підприємствах отримують від 12 500 до 15 000 грн., а за кордоном - від 20 000 до 40 000 грн. на місяць.
Коефіцієнт співвідношення рівня середньої заробітної плати працівників ПАТ «Черкасиобленерго» в тарифах на розподіл електричної енергії відносно середньої заробітної плати працівників промисловості України за серпень 2019 року становить лише 0,89.
Зазначені проблеми існують майже у всіх енергопостачальних компаніях з приводу яких Укрелектропрофспілка неодноразово зверталась на адресу НКРЕКП.
Від імені трудових колективів енергопостачальних компаній, членських організацій Укрелектропрофспілки переконливо рекомендуємо НКРЕКП внести в Порядок визначення витрат на оплату праці, затвердженого Постановою НКРЕКП від 26.10.2015р. № 2645 відповідні зміни, а саме:
- Розмір коефіцієнта а для ліцензіатів з розподілу електричної енергії та постачання електричної енергії за регульованим тарифом - 1,25 замінити на 1,7.
- Розмір середньомісячної заробітної плати працівників у промисловості, який використовується для розрахунку, застосовувати не за попередній рік, а за попередній квартал від дати введення в дію нового розміру середньої заробітної плати в енергетичній галузі.
- Коригуючий коефіцієнт р застосовувати на рівні 1,0, оскільки а ні економічних, а ні жодних інших передумов для застосування понижуючого коефіцієнту немає.
Шановна Оксано Олександрівно! Звертаємось до Вас з проханням посприяти вирішенню наведених вище проблем для енергопостачальних компаній. Тільки при таких змінах до Порядку визначення витрат на оплату праці (ФОП) і нового розрахунку величини середньомісячної заробітної плати в енергетичній галузі працівники не матимуть бажання працювати за межами держави, а будуть розвивати енергетичну галузь України.
Просимо розглянути та повідомити про прийняте рішення.

З повагою,
Член Громадської ради при НКРЕКП,