slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 3

Звернення до прем’єр-міністра України профспілок вугільної та електроенергетичної галузей

2016_03_Electro+Vugillya.jpg

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ
ЯЦЕНЮКУ А.П.

Шановний Арсенію Петровичу!

Від імені працівників вугільної та електроенергетичної галузей засвідчуємо Вам свою щиру повагу та висловлюємо глибоку стурбованість з приводу поглиблення кризи на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України.

Вугледобувна галузь знаходиться в стадії глибокої рецесії, теплова генерація - під загрозою припинення діяльності та банкрутства. Біля 150 тис. працівників цього сектору економіки знаходяться під загрозою залишитися без робочих місць та соціального захисту, якщо не буде віднайдено рішення щодо мінімізації вугільної кризи і не буде зроблено необхідних кроків для стабілізації ситуації в енергетичному комплексу України.
Споживання електроенергії в Україні за підсумками 2015 р. знижено на 12%. При цьому виробництво електроенергії на ТЕС скоротилося на 35%. У свою чергу, це призвело до скорочення ринку збуту для української вугільної продукції. Видобуток вугілля за 2015 рік скоротився на 40%. Понад 500 тис. т. вугільного концентрату газової групи виявилися не затребуваними в 2015 році. Крім того, продовжується політика заміщення дефіциту енергетичного вугілля імпортованим вугіллям.
Також загострюється ситуація наростаючою круговою заборгованістю в енергетиці: борг ДП «Енергоринок» перед українськими ТЕС становить 8,2 млрд. грн. Відсутність ефективного механізму утворення тарифів на електроенергію, яка виробляється вітчизняними теплогенеруючими підприємствами, веде до стрімкого погіршення їх фінансово-економічного стану. На теперішній час збитки від економічно необгрунтованого тарифоутворення для всіх ТЕС України становлять 4,2 млрд. грн. Як наслідок ТЕС не мають можливості вчасно і в повному обсязі розраховуватись з підприємствами вугільної галузі за спожите вугілля.
Все це призводить до подальшого погіршення фінансово-економічної стану зазначеного сектору економіки, виникненню заборгованості з виплати заробітної плати, а також звуженням та відміною соціальних гарантій, передбачених законодавством для працівників.
Одним із рішень подолання кризи в паливно-енергетичній галузі може стати створення умов для розвитку вітчизняного вугледобувного виробництва, а також вжиття термінових заходів по стимуляції діяльності основних споживачів вугільної продукції, якими є теплогенеруючі компанії, зокрема - стимуляція збуту електроенергії.
З метою збереження та сталого розвитку паливно-енергетичного комплексу України, недопущення зубожіння працівників вугільної та електроенергетичної галузей просимо Вас, шановний Арсенію Петровичу, вжити термінових заходів з відпрацювання ефективного механізму стимуляції збуту електроенергії виробленої ТЕС, в тому числі на експорт, як основних споживачів вітчизняного вугілля. Це дозволить забезпечити роботою українську генерацію і вугільний сектор, забезпечить додатковий приплив валютного виторгу в країну.
З повагою,
Від імені працівників вугільної галузі,
Голова профспілки В.І. Турманов
Від імені працівників електроенергетичної галузі,
Голова профспілки С.С. Шишов

pdf Звернення до прем’єр-міністра України профспілок вугільної та електроенергетичної галузей