Звернення Укрелектропрофспілки до Прем'єр-міністра України Азарова М.Я.
04.10.2012 №03-03/193
Прем'єр-міністру України
Азарову М.Я.
Шановний Миколо Яновичу!
Профспілку працівників енергетики та електротехнічної промисловості України не покидає стурбованість щодо катастрофічної ситуації, в якій опинилися енергопостачальні компанії через неплатежі за спожиту електроенергію, особливо підприємств водопостачання та водовідведення.
Ми неодноразово зверталися до Вас, шановний Миколо Яновичу, з порушеного питання. З метою погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, Верховною Радою України прийняті Закони України від 12.04.2012 № 4647, від 24.05.2012 № 4901, від 02.10.2012 № 11250 (пЗУ) щодо збільшення субвенцій місцевим бюджетам загалом на 8,1 млрд.грн.
Окрім цього, постановами Кабінету Міністрів України від 11.06.2012 №517 та від 04.07.2012 №626 затверджені Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення зазначеної заборгованості.
Водночас ситуація з розрахунками за енергоносії тільки ускладнюється.
Загальна заборгованість за електроенергію станом на 1 вересня поточного року становить 13,4 млрд грн. Найбільші боржники водопостачальні організації, вони заборгували за електроенергію 4,8 млрд.грн.
Отже, можна констатувати, що електроенергетична галузь є кредитором для інших галузей національної економіки і при цьому погіршує власний фінансовий стан від обслуговування залучених кредитів.
Так, КП "Харківводоканал" заборгувало за спожиту електроенергію акціонерному товариству "Харківобленерго" за 2011-2012 роки 392,7 млн.грн. Водопостачальна організація "Вода Донбасу" заборгувала енергопостачальній компанії ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" 998 млн.грн. Така ситуація спостерігається і в інших енергопостачальних компаніях.
В той же час, страждають і самі працівники підприємств електроенергетики. Їх середня заробітна плата є найнижчою серед галузей паливно-енергетичного комплексу. В трудових колективах виникає соціальна напруга. Працюючі люди стривожені, що погіршення фінансового-економічного стану їх підприємств негативно позначається на виконанні соціальних програм, передбачених колективними договорами, зобов'язань по підвищенню заробітної плати і може привести до її заборгованості.
Ураховуючи викладене та з метою забезпечення стабільного функціонування енергопідприємств, недопущення погіршення надійності енергопостачання в осінньо-зимовий період 2012-2013 року, просимо Вас, шановний Миколо Яновичу, доручити відповідним органам вжити невідкладних заходів щодо погашення заборгованості енергопостачальним компаніям за спожиту електроенергію, в тому числі підприємствами водопостачання та водовідведення.
З повагою до Вас.
Голова "Укрелектропрофспілки" С. Шишов
На даний лист була отримана нижче опублікована відповідь:
Відповідь Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України |