slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 3

Молодіжна політика ФПУ: погляди та позиції

MR_FPU.jpg
17 січня у Будинку спілок відбулося чергове засідання виконавчого комітету Молодіжної ради Федерації професійних спілок України, на якому було розглянуто низку актуальних і злободенних питань, що стосуються забезпечення молоді житлом, вирішення проблем сільської молоді, а також соціальної справедливості щодо рівних можливостей та ставлення у сфері праці.
У засіданні взяв участь заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, який акцентував увагу присутніх на тому, що на сайті Державної служби молоді та спорту України розміщено проект Стратегії розвитку державної молодіжної політики до 2020 року, з яким варто ознайомитись кожному члену Молодіжної ради ФПУ. Так, у більшості країн сучасного світу державна молодіжна політика є одним із найважливіших, пріоритетних напрямів діяльності держави й здійснюється з урахуванням її можливостей на політичному, соціальному, економічному, законодавчому та організаційному рівнях для створення сприятливих передумов життєвого самовизначення та самореалізації молодих людей, вирішення нагальних проблем молоді, підтримки її інноваційної діяльності, громадської активності. В Україні за роки незалежності також закладено базу державної молодіжної політики, яка, незважаючи на суперечливість оцінок її результатів, усе-таки наблизила країну до сучасних надбань світового розвитку. Однак час вносити певні корективи, тактичні зміни до напрямів реалізації державної молодіжної політики. На це й націлена стратегія; документ визначає основні принципи здійснення, мету та завдання, пріоритети розвитку, етапи та механізми реалізації, а також прогнози щодо результатів виконання стратегії. Серед них, зокрема, поліпшення умов здобуття якісної освіти, поліпшення ефективності системи молодіжної медицини, скорочення безробіття серед молодих людей, зростання рівня житлового забезпечення молодих родин і молоді в цілому, підвищення ефективності діяльності молодіжного руху України тощо.
Євген Драп’ятий також виступив доповідачем у питаннях обговорення законопроектів «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вирішення проблем сільської молоді)». Слід зазначити, що у законопроекті щодо державної підтримки забезпечення молоді житлом, який пройшов перше читання у Верховній Раді та підготовлений до другого, виписано питання сприяння створенню молодіжних житлових комплексів (житлово-будівельних кооперативів). Загалом цей законопроект закладає підґрунтя, завдяки якому держава бере на себе зобов’язання щодо створення реальних механізмів підтримки забезпечення молоді житлом і поліпшення їхніх житлових умов. А це, у свою чергу, сприятиме зростанню обсягів будівництва та економічному зростанню галузей, пов’язаних із будівництвом. Тож, заслухавши та обговоривши інформацію щодо питань, які порушуються у законопроекті «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом», виконавчий комітет Молодіжної ради постановив звернутися до СПО об’єднань профспілок щодо направлення до профільного Комітету Верховної Ради України листа на підтримку цього законопроекту із зауваженнями й пропозиціями.
Під час обговорення законопроекту щодо вирішення проблем сільської молоді Євген Драп’ятий наголосив, що нині у сільській місцевості спостерігається надлишок житла, але проблема – утриматися в тому селі, мати мотивацію там проживати. Тому виконавчий комітет Молодіжної Ради ухвалив рішення звернутися до СПО об’єднань профспілок про направлення до профільного Комітету Верховної Ради України зауважень і пропозицій по суті законопроекту.
Також члени виконкому Молодіжної ради ФПУ ухвалили рішення провести до Дня соціальної справедливості молодіжний дискусійних клуб для молодих профспілкових лідерів «Голосом молоді про соціальну справедливість: рівні можливості та ставлення у сфері праці». Під час заходу планується обговорити такі актуальні питання соціальної несправедливості щодо молоді, як оплата праці, заборгованість із зарплати, тіньова зайнятість, молоді заробітчани, які залишають Україну, стипендіальне забезпечення, забезпечення гуртожитками тощо.
Також оголошено конкурс на розроблення емблеми та слогану Молодіжної ради ФПУ, підсумки якого буде підбито на травневому засіданні виконкому; взято до відома текст Меморандуму про співпрацю між ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та ФПУ і внесено відповідні пропозиції; а також прийнято рішення провести в Києві у І кварталі 2013 року навчальний семінар-тренінг для членів Молодіжної ради ФПУ «Школа молодого профспілкового лідера» (секція студентської молоді) на базі Академії праці та соціальних відносин ФПУ.